İlk önce blur resmini elde etmemiz için Photoshop 'da birkaç filtreler vermemiz gerekicek. Orijinal resminizi açtıktan sonra 2 kere duplicate edelim daha sonra Photoshop 'da Filter > Blur > Gaussian Blur filtresini seçin.

Radius 6.5 yapın ve OK tuşuna basın.İsterseniz resme biraz daha efekt ekleyebilirsiniz. Örneğin bu resime Blending options bölümünden Stroke eklenmiş. Sonra diğer layer larda bulunan gözleri kapatın. Bunları yaptıktan sonra Blur resminizi File > Save For Web bölümünü seçerek JPEG olarak belirleyin.Flash 'ı açın ve aşağıdaki gibi 410 px * 236 px bir doküman açın ve background rengi de gri olsun.Sonra File > Import > Import to Stage yapın ve Blur olan resmi çağırın.

Yeni bir layer yaratın ve onunda ismi Original Image olsun ve Import >Import to Stage yaparak 5*5 pozisyonlarını yukarıdaki Blur resme yaptığınız gibi aynısını yapın.

Başka bir layer daha yaratın ve ismine Border klasörü koyun.Frame 1 yani 1. sahne karesine yandaki araç menüsünden Rectangular Tool seçin ve aşağıdaki gibi çizgisi 2 px kalınlığında rengi de aşağıdaki gibi olan ve tırtıklı olan bir kare çizgisi oluşturun ama iç renginin boş olmasına dikkat edin.Bunun gibi bir kare oluşacak.Aşağıdaki resimde olduğu gibi Mask diye Original Image layer üstüne bir layer daha yaratın.Sonra yine Rectangular Tool aracını seçerek aşağıdaki değerleri girin.

Tırtıklı çizgileri olan karenin içine bu yaptığınız kareyi yerleştirin.Mask ve Border layer larında bulunan kare ve tırtıklı kenarlı kare üzerine teker teker gelin ve mouse ile sağ tıklayarak teker teker Convert to Symbol yapın.

Mask layerındaki kareyi F8 ile Movie Clip yapın.

Windows > properties bölümünden bu karenin ismine px1 yapın.Adımın en başından başlayarak aynı şeyi Border layerındaki tırtıklı kare için uygulayın,movie clip yapın ve ismini px2 olarak belirleyin.

Sonra Border Layer ında tırtıklı çizgili kare seçili iken F9 basın ve aşağıdaki kodu yazın.

speed = .9;
setInterval(CursorMovement, 40);
function CursorMovement() {
px2._x = speed*(px2._x-_xmouse)+_xmouse;
px2._y = speed*(px2._y-_ymouse)+_ymouse;
}


Sonra Mask Layer ındaki kareyi seçerek F9 basın ve aşağıdaki kodu yazın.

speed = .9;
setInterval(CursorMovement, 40);
function CursorMovement() {
px1._x = speed*(px1._x-_xmouse)+_xmouse;
px1._y = speed*(px1._y-_ymouse)+_ymouse;
}


Son adımda ise Mask Layer ı seçili iken mouse ile sağ tıklayın ve Mask işaretleyin.Artık Ctrl + Enter basarak movie test edilebilir. Faydalı olması dileğiyle ...